3

امنیت زیستی جهان مربوط به منابع طبیعی است

  • کد خبر : 250
  • 05 دی 1392 - 17:45
امنیت زیستی جهان مربوط به منابع طبیعی است

انسان بدون محیط زیست سالم و بدون عرصه‌های منابع طبیعی نمی‌تواند زندگی سالم و بانشاطی داشته باشد، معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان این‌که منابع طبیعی، آبخیزداری، جنگل و مراتع اثرات موثری در ترسیب کربن، جلوگیری از سیل، فرسایش و زندگی انسان‌ها دارد. جلالی مهم‌ترین بحث مربوط به توسعه اقتصادی اجتماعی کشور را موضوع حفظ آب […]

نشست خبری رئیس سازمان جنگل ها مراتع امنیت زیستی جهان مربوط به منابع طبیعی استانسان بدون محیط زیست سالم و بدون عرصه‌های منابع طبیعی نمی‌تواند زندگی سالم و بانشاطی داشته باشد، معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان این‌که منابع طبیعی، آبخیزداری، جنگل و مراتع اثرات موثری در ترسیب کربن، جلوگیری از سیل، فرسایش و زندگی انسان‌ها دارد.

جلالی مهم‌ترین بحث مربوط به توسعه اقتصادی اجتماعی کشور را موضوع حفظ آب و خاک، ترسیب کربن و تعادل اکوسیستم دانست و یادآور شد: ارزش این پدیده‌ها در منابع طبیعی بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۲۰۰ برابر ارزش ظاهری آنها است.

 

وی اذعان داشت: بنابراین امنیت زیستی یا امنیت اکولوژیکی هر کشور و امنیت زیستی جهان مربوط به پدیده‌های منابع طبیعی است.

۳۲.۵ میلیون هکتار از مساحت کشور را بیابان تشکیل می‌دهد

رئیس سازمان جنگل‌ها،‌مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این‌که ۳۲.۵ میلیون هکتار از مساحت کشور ایران را بیابان تشکیل می‌دهد، یادآور شد: بیابان‌ها حدود ۲۰ درصد عرصه‌های کشور را به خود اختصاص داده است.

جلالی به تشکیل کانون‌های بحرانی برای بیابان‌زدایی در ۶.۵ میلیون هکتار اشاره کرد و اذعان داشت: انجام اقدامات لازم برای مقابله با پدیده بیابانی شدن کشور یکی از اولویت‌های کاری سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری است.

وی افزود: پروژه ترسیب کربن با رویکرد حفظ منابع طبیعی،مقابله با پدیده‌ها بیابانی و توسعه روستایی دنبال می‌شود.

فعالیت ۱۸۳ کانون بحرانی برای بیابان‌زدایی در کشور

معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان این‌که از جنگل‌ها و مراتع باید بر اساس توان و ظرفیت اکولوژیک آنها بهره‌برداری شود، تصریح کرد: مدیریت این امر مربوط به سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری است.

جلالی با اشاره به این‌که ۱۸۳ کانون بحرانی برای بیابان‌زدایی در کشور فعال است، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۸ کانون در سطح خراسان جنوبی وجود دارد.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=250

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 161
  • 2,506
  • 1,669,991
  • پنجشنبه _ ۲۳ دی ۱۴۰۰