5

برگزاری نخستین مانور اطفای حریق منابع طبیعی

  • کد خبر : 2594
  • 12 آبان 1395 - 9:31
برگزاری نخستین مانور اطفای حریق منابع طبیعی

نخستین مانور اطفای حریق منابع طبیعی در خراسان جنوبی در راستای حفظ آمادگی و هماهنگی در مواقع بحرانی و در سطح عرصه‌های منابع طبیعی (مرتعی) برگزار شد. فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان جنوبی ارزیابی توان یگان‌های حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و ایجاد هماهنگی بین نیروهای انسانی و تجهیزات مورد نیاز جهت اطفای حریق […]

مانور اطفای حریق برگزاری نخستین مانور اطفای حریق منابع طبیعینخستین مانور اطفای حریق منابع طبیعی در خراسان جنوبی در راستای حفظ آمادگی و هماهنگی در مواقع بحرانی و در سطح عرصه‌های منابع طبیعی (مرتعی) برگزار شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان جنوبی ارزیابی توان یگان‌های حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری و ایجاد هماهنگی بین نیروهای انسانی و تجهیزات مورد نیاز جهت اطفای حریق را از جمله اهداف برگزاری مانور اطفای حریق بیان کرد و گفت نخستین مانور اطفای حریق منابع طبیعی خراسان جنوبی در شهرستان سربیشه با حضور واحدهای یگان حفاظت شهرستان‌های بیرجند، نهبندان، درمیان و سربیشه در راستای حفظ آمادگی و هماهنگی در شرایط بحرانی جهت اطفای حریق منابع طبیعی و نیز کاهش خسارات برگزار شد.

سرهنگ حسن زاده بر آماده‌باش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان و جلوگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی در عرصه‌های منابع طبیعی استان اشاره کرد و ادامه داد: مشارکت مردم در حفاظت و حراست از عرصه‎های منابع طبیعی و مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی از الزامات مهم محسوب می‌شود. وی اطلاع‌رسانی به موقع و شناخت و آگاهی روستاییان با مسائل اطفای حریق در جهت کنترل و جلوگیری از حریق‌های احتمالی بسیار حائز اهمیت دانست.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به خشکسالی های چندین ساله و خشکیدگی مراتع، احتمال وقوع حریق در استان وجود دارد و چنانچه تمهیدات لازم به منظور حفظ آمادگی و چاره اندیشی جهت مقابله با آن نگردد، آتش سوزی ها در ابعادگسترده ایجاد و خسارات فراوانی در پی خواهند داشت. وی در پایان از هم استانی های عزیز خواست هرگونه آتش سوزی، تخریب و تصرف در عرصه های منابع طبیعی را به شماره ۱۵۰۴ گزارش نمایند

خراسان جنوبی جنگل انبوه ندارد اما ۶۳۲ هزار هکتار جنگل تنک و۳  هزار هکتار جنگل نیمه انبوه و همچنین حدود ۸ میلیون ۵۰۰ هزار هکتار اراضی مرتعی و ۹۲۴ هزار هکتار جنگل دست کاشت، بیشه زار و درخچه زار دارد.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=2594

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 623
  • 1,281
  • 2,021,972
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱