10

اجرای ۵۰۰ هکتار عملیات بیابانزدایی توسط پروژه ترسیب کربن نهبندان

  • کد خبر : 4572
  • 26 فروردین 1397 - 9:41
اجرای ۵۰۰ هکتار عملیات بیابانزدایی توسط پروژه ترسیب کربن نهبندان

با مشارکت مردم عملیات بیابانزدایی در ۵۰۰ هکتار از اراضی پروژه بین المللی ترسیب کربن نهبندان اجرا شد. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با بیان این مطلب توضیح داد: عملیات بیابانزدایی در ۵۰۰ هکتار از اراضی منطقه پروژه بین المللی ترسیب کربن نهبندان شامل ۲۰۰ هکتار نهال کاری در چاه ولی عصر […]

اجرای 500 هکتار عملیات بیابانزدایی توسط پروژه ترسیب کربن نهبندانبا مشارکت مردم عملیات بیابانزدایی در ۵۰۰ هکتار از اراضی پروژه بین المللی ترسیب کربن نهبندان اجرا شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با بیان این مطلب توضیح داد: عملیات بیابانزدایی در ۵۰۰ هکتار از اراضی منطقه پروژه بین المللی ترسیب کربن نهبندان شامل ۲۰۰ هکتار نهال کاری در چاه ولی عصر و فیروزآباد و همچنین ۳۰۰  هکتار مدیریت هرزاب  در زهاب و کجی نمکزار و با همکاری دو هزار و ۸۰ نفر از مردم محلی عملیاتی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی؛ مهندس«نصرآبادی» گفت: به دنبال موفقیت پروژه ترسیب کربن در شهرستان سربیشه، ارزیابی های بین المللی و ملی  از پروژه در خرداد ماه گذشته، با همکاری UNDP و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اجرای این پروژه در شهرستان نهبندان در سطحی معادل ۱۵۰ هزار هکتار با ۶۳ روستا و جمعیتی حدود ۸ هزار و ۵۰۰نفر به مدت پنج سال تصویب شد که از نیمه دوم سال گذشته فعالیت اجرای ان آغاز شده است.

وی مهم ترین فعالیت ها انجام شده در ماه های گذشته را، تشکیل صندوق و گروه های توسعه روستایی، ترویج انرژی های نو، توزیع ۵۰ دستگاه آبگرم کن خورشیدی به منظور افزایش شاخص بهداشت و کاهش تخریب مراتع، آغاز عملیات تولید نهال گلدانی در منطقه، آغاز آبیاری سنواتی و انجام یک دور آبیاری در سطح ۲۰۰ هکتار نهالکاری را نام برد.

به گفته نصرآبادی معرفی متقاضیان ایجاد کارگاه های پرورش مرغ خانگی به بانک برای دریافت تسهیلات، برگزاری کارگاه های آموزشی تولید نهال در چهار منطقه شهرک سهل آباد، مزار سید علی، چاهدراز و زهاب برای علاقمندان از دیگر اقدامات است.

وی از اهداف اجرای طرح در بعد جهاني ارائه مدل ترسيب كربن در مناطق خشك و نيمه خشك، در کشور احياي مناطق تخريب يافته منطقه با مشاركت گروه هاي توسعه روستائي و در استان بهبود شاخص توسعه انساني مردم و توانمندسازي گروه هاي توسعه را نام برد.

 

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=4572

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,498
  • 1,288
  • 2,095,227
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱