9

جنگلبانان منتظر تصویب لایحه حمایت از محیط بانها و جنگلبان ها

  • کد خبر : 4944
  • 05 مهر 1397 - 13:47
جنگلبانان منتظر تصویب لایحه حمایت از محیط بانها و جنگلبان ها

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: یکی از مشکلات و خلا ها ما نبود قانون جامع حمایت از محیط بان و جنگلبان بود که اکنون این لایحه مراحل نهایی را در مجلس برای تصویب طی می کند. قاسم سبزعلی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و […]

جنگلبانان منتظر تصویب لایحه حمایت از محیط بانها و جنگلبان هافرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: یکی از مشکلات و خلا ها ما نبود قانون جامع حمایت از محیط بان و جنگلبان بود که اکنون این لایحه مراحل نهایی را در مجلس برای تصویب طی می کند. قاسم سبزعلی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی گفت: هر چه سریعتر باید این قانون به تصویب برسد تا نیروهای حفاظت با انگیزه بیشتر خدمت نمایند و بدانند که قانون از انها حمایت می کند.. وی ادامه داد: ساختار تشکیلاتی یگان حفاظت منابع طبیعی مراحل نهایی خود را در سازمان اموراداری و استخدامی می گذراند وبا تصویب آن بیش از تا ۵ هزار پست برای نیروهای یگان حفاظت در نظر گرفته شده است. به گفتۀ وی پس از تصویب ساختار تشکیلاتی می توانیم در جذب و استخدام نیرو هم وارد شویم.

شرایط اقلیمی چالش مهم

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در منابع طبیعی کشور با چالشهای مهمی روبه رو هستیم که مهترین آن شرایط اقلیمی است، کمبود آب و مشکل گرد وعبار و آلودگی هوا و کاهش پوشش گیاهی می باشد. قاسم سبزعلی افزود: با توجه به شرایط اقیلیمی برخی از استان ها به سمتی می روند که در آینده دیگر انسان نمی تواند در آن زندگی کند و اگر همین شرایط ادامه داشته باشد جایی برای زندگی پیدا نخواهیم کرد. وی تصریح کرد: اساتید حوزه منابع طبیعی می گویند با توجه به اقلیم کشور امکان زادآوری برخی از گونه های گیاهی امکان پذیر نیست.

نیاز به فرهنگ سازی

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور عنوان کرد: جنگلهای منحصر به فردی در کشور داریم که توسط عامل انسانی در حال نابودی است. سبزعلی تاکید کرد: در همین راستا باید فرهنگ سازی از کودکی داشته باشیم تا حفظ منابع طبیعی و جلوگیری از خسارت به عرصه های طبیعی با مردم همراه شود. وی یکی از راه های فرهنگ سازی را اطلاع رسانی و آگاهی رساندن با کمک رسانه ها دانست و افزود: باید به گونه ای عمل کنیم که اطلاع رسانی با توجه به معیشت اقتصادی مردم باشد چرا که برخی از تصرفات و تخریب ها با توجه به نیاز اقتصادی مردم می باشد.  به گفتۀ وی باید معیشت مردم را با منابع طبیعی گره بزنیم و باعث رشد و بالندگی آنها شویم. سبزعلی تاکید کرد: برای رفع این مشکلات و کاهش تخلفات باید هدف گذاری داشته باشیم بعد از آن آسیب شناسی کنیم و کانون های بحرانی را شناسایی و برای رفع و اصلاح آن برنامه ریزی داشته باشیم.

۲۰۰ میلیون دلار برای طرح های آبخیزداری

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در راستای حفظ منابع طبیعی از طرف صندوق توسعه ملی ۲۰۰ میلیون دلار برای طرح های آبخیزداری در نظر گرفته شده است. سبزعلی خاطر نشان کرد: برای حفظ عرصه های طبیعی نباید فقط یک اداره منابع طبیعی دست اندر کار باشد بلکه تمام سازمان ها و ادرات به این موضوع توجه داشته باشند. به گفتۀ وی برخی از تخلفات که انجام می شود به دلیل چراغ سبزهایی است که یکی از دستگاه ها به آنها داده است و حالا که کار انجام شده گفته می شود منابع طبیعی باید دخالت کند.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=4944

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,589
  • 1,288
  • 2,095,318
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱