8

اخذ سند برای بیش‌از ۱۳ میلیون هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان

  • کد خبر : 768
  • 14 اسفند 1394 - 18:04
اخذ سند برای بیش‌از ۱۳ میلیون هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان

مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ۱۵ میلیون هکتار وسعت استان حدود ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هکتار جزو عرصه‌های منابع طبیعی است، گفت: تاکنون برای ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از این عرصه‌ها در سطح استان سند اخذ شده است. حبیب‌الله شریفی صبح امروز در نشست خبری، اظهار داشت: یکی از […]

IMG20492308 اخذ سند برای بیش‌از 13 میلیون هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استانمدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ۱۵ میلیون هکتار وسعت استان حدود ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هکتار جزو عرصه‌های منابع طبیعی است، گفت: تاکنون برای ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از این عرصه‌ها در سطح استان سند اخذ شده است.

حبیب‌الله شریفی صبح امروز در نشست خبری، اظهار داشت: یکی از رسالت‌ها و وظایف اصلی منابع طبیعی حفظ و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی است تا در این عرصه‌ها تصرفی صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه طی امسال در بحث خلع ید زمین‌های تصرفی در استان بالغ‌بر ۳۸۷ فقره پرونده منتج به رأی شده است، تصریح کرد: مساحت این زمین‌ها ۴۱۶ هکتار بوده که نسبت به سال گذشته از نظر تعداد پرونده‌ها ۳۶ درصد رشد ولی از نظر مساحت ۹ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به موضوع رفع تصرف‌های انجام شده طی امسال گفت: در این مدت ۱۸۴ مورد با مساحت ۳۶۸ هکتار رفع تصرف انجام شده است.

شریفی ادامه داد: همچنین طی امسال در بحث تخریب و تصرف ۳۰۰ مورد با مساحت ۲۸۴ هکتار انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه در بحث برخورد با حمل قاچاق محصولات فرعی مانند آنغوزه در استان طی امسال ۲۳۰ کیلو حمل غیر مجاز شده است، یادآور شد: همچنین طی امسال ۴۲۳ مورد برخورد با چرای غیرمجاز با ۶۵۰ رأس دام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طی امسال تعداد پرونده‌های ایجادی منابع طبیعی استان یک‌هزار و ۶۴۳ فقره بوده است، افزود: از این تعداد ۶۷۷ مورد مختومه شده که از این تعداد نیز ۵۳۹ فقره به نفع سازمان و ۳۱۰ مورد علیه سازمان بوده است.

شریفی به عملکرد منابع طبیعی استان در موضوع واگذاری زمین و کمیسیون ماده واحده اشاره کرد و گفت: در سال جاری آنچه تعهد اداره‌کل منابع طبیعی استان بوده رسیدگی به ۲۵۱ پرونده بوده ولی تاکنون به ۴۱۸ پرونده رسیدگی شده است.

وی ادامه داد: طی امسال در بحث اخذ سند مالکیت برای دولت، تعهد منابع طبیعی استان ۲۵۱ هزار هکتار بوده ولی تاکنون توانسته‌ایم برای بالغ‌بر یک‌میلیون هکتار از اراضی در استان سند مالکیت برای دولت اخذ کنیم.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=768

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 1,540
  • 1,288
  • 2,095,269
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱