10

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از پروژه ترسیب کربن

  • کد خبر : 356
  • 04 دی 1393 - 7:32
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از پروژه ترسیب کربن

وزير جهاد كشاورزي از اجراي پروژه ترسيب كربن در شهرستان سربيشه بازديدي نمود. همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری به خراسان جنوبی وزير جهاد كشاورزي، رئيس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور و هيات همراه از پروژه ترسيب كربن در روستاي گزدز واقع در شهرستان سربيشه بازديدي بعمل آمد و كشاورزان مسائل و مشكلات […]

وزیر جهاد کشاورزی بازدید وزیر جهاد کشاورزی از پروژه ترسیب کربنوزير جهاد كشاورزي از اجراي پروژه ترسيب كربن در شهرستان سربيشه بازديدي نمود. همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری به خراسان جنوبی وزير جهاد كشاورزي، رئيس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور و هيات همراه از پروژه ترسيب كربن در روستاي گزدز واقع در شهرستان سربيشه بازديدي بعمل آمد و كشاورزان مسائل و مشكلات خود را مطرح نمودند .

وزير جهاد كشاورزي گفت : احیای سرزمین‌های ازدست رفته (مقابله با بیابانزایی) از اولویت هاي وزارت جهاد كشاورزي است. در این روند توانستیم جوامع محلی را توانمند سازيم و روستائیان را به مشارکت در اجرای این طرح تشویق کنیم.

مهندس حجتي افزود: در این پروژه انسان ، اقتصاد و محیط با هم گره خوردند و به معیشت مردم همراه با حفظ طبیعت کمک می کند .در پروژه ترسیب کربن به گونه ای عمل میشود که از نزولات آسمانی به خوبی استفاده گردد.در این پروژه از تخریب سرزمین جلوگیری و عملیات آبخیزداری صورت می گیرد تا چاههای آب به آبدهی برسد و رشد بیابانها کند و از افزایش آن جلوگیری شود.

مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان خراسان جنوبي نيز طرح ترسيب كربن را طرحي زیست محیطی با هدف فعال کردن نقش و مشارکت مردم و جوامع محلی برای بازسازی مراتع تخریب شده و تشکیل تعاونی های روستاییان برای اولین بار در کشور در خراسان جنوبی اعلام كرد و افزود: پروژه ترسیب کربن از مردمی ترین طرح های منابع طبیعی است که با مشارکت آژانس های بین المللی انجام شده است.

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از ترسیب کربن بازدید وزیر جهاد کشاورزی از پروژه ترسیب کربنمهندس شريفي گفت : استفاده از الگوي موفق ترسيب کربن خراسان جنوبي براي اجراي طرح هاي محروميت زدايي، حفظ منابع طبيعي و بيابان زدايي ، توسعه روستايي با تکيه بر حفظ منابع طبيعي، توجه به ظرفيت منابع و تقويت پوشش گياهي ، ظرفيت و توانمندي جوامع محلي از افراد بومي را از محوري ترين اهداف طرح در روستاي گزدز برشمرد .

وي ادامه داد: در اين پروژه اگر استفاده دام در مراتع بيشتر از ظرفيت باشد با کشت گياهان دارويي و عرقيات معيشت روستاييان تامين مي شود.مدير كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان خراسان جنوبي گفت : فقر و محروميت را از عوامل مهم در تخريب منابع طبيعي عنوان کرد و گفت: در پروژه ترسيب کربن درآمدزايي براي افراد آسيب پذير در مقابل بهره برداري هاي مختلف مورد توجه قرار گرفته است و براي گسترش اين مدل تلاش مي شود.«شريفي» افزود: کلید حل مشکل و مهار بیابانزایی، اجرای پروژه ترسیب کربن است.

در پايان وزير جهاد كشاورزي و هيات همراه از نمايشگاه دستاوردهاي پروژه ترسيب كربن در روستاي گزدز شهرستان سربيشه با هدف آشنایی با فعالیت ها و دستاوردهای صورت گرفته اين طرح در سطح روستاهای محروم بازديد نمودند. و  دستاوردها و فعالیتهای این پروزه را مشاهده نمودند.

 bazdidi vazir jahad 2 بازدید وزیر جهاد کشاورزی از پروژه ترسیب کربن
 
 
لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=356

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 116
  • 130
  • 2,152,533
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱