9

تصرف و تخریب جنگل ها توسط افراد ورود ریزگردها را به شهر افزایش می دهد

  • کد خبر : 380
  • 16 اسفند 1393 - 19:50
تصرف و تخریب جنگل ها توسط افراد ورود ریزگردها را به شهر افزایش می دهد

شریفی گفت: برخی از افراد با تصرف و تخریب جنگل ها باعث می شوند تا اکنون دچار مشکلاتی از جمله آلودگی هوا و ورود ریزگردها به شهر ها را شاهد باشیم. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی قبل از خطبه های نماز جمعه بیرجند با اشاره به هفته منابع طبیعی و همچنین روز […]

13931215-namazjomme تصرف و تخریب جنگل ها توسط افراد ورود ریزگردها را به شهر افزایش می دهدشریفی گفت: برخی از افراد با تصرف و تخریب جنگل ها باعث می شوند تا اکنون دچار مشکلاتی از جمله آلودگی هوا و ورود ریزگردها به شهر ها را شاهد باشیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی قبل از خطبه های نماز جمعه بیرجند با اشاره به هفته منابع طبیعی و همچنین روز درختکاری اظهار کرد: امروزه با ازدیاد جمعیت و بی ملاحظه گی افراد باعث شده است که فضای سبز به خصوص جنگل ها دچار آسیب جدی شوند.

وی افزود: برخی از افراد با تصرف و تخریب جنگل ها باعث می شوند تا اکنون دچار مشکلاتی از جمله آلودگی هوا و ورود ریزگردها به شهر ها را شاهد باشیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خاطر نشان کرد: وقتی فضای سبز و درخت ها از بین برود متعاقبا زمینه برای فرسایش خاک و طوفان های شن و همچنین آلودگی هوا آماده می شود که ورود ریزگردها به شهرها از جمله این مصیبت می باشد.

شریفی تصریح کرد: باید در بحث منابع طبیعی به کاشتن درخت و نهال کاری اهمیت ویژه ای اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه شماره تلفن ۱۵۰۴ امداد و نجات شبانه روز آماده دریافت گزارشات تخلف می باشد، گفت: در سال جاری ۲۱۷ فقره تخلف گزارش داده شده است که به دادگاه برای صدور حکمشان معرفی شده اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به اجرای پروژه ترسیب کربن در استان گفت: این پروژه در ۲۰ استان کشور در حال اجراست که گروه های خارجی و داخلی زیادی آن را رصد می کنند و این پروژه امسال نیز در شهرستان خوسف اجرا شد که در سال آینده در چند شهرستان دیگر استان به اجرا در خواهد آمد.

شریفی با بیان اینکه پروژه های استانی خود را به پایان رسانده ایم، خاطر نشان کرد: هر چقدر در مسائل آبخیزدای کار و تلاش شود باز هم کم است.

وی افزود: ۶۵۰ هزار نهال در سطح استان توزیع شده است که در این هفته به صورت رایگان در اختبیار مردم قرار خواهد گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تصریح کرد: در استان خراسان جنوبی به لحاظ بیابانی و خشک سالی های پی در پی باعث شده است که اهمیت به درخت و درختکاری نسبت به دیگر استان ها بیشتر احساس شود.

لینک کوتاه : https://www.nrskh.ir/?p=380

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آمار
  • 742
  • 1,309
  • 2,105,237
  • پنجشنبه _ ۱۲ خرداد ۱۴۰۱